top of page

Anna Jurek

psycholożka, psychoterapeutka, psychoseksuolożka, założycielka Pracowni Emocji

O mnie

Od kiedy pamiętam interesowało mnie jak myślą i co czują inni ludzie, co motywuje ich do działania, jak rozumieją świat i samych siebie. Wybór kierunku studiów wydawał się dość oczywisty. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim rozszerzając jednocześnie moją wiedzę i doświadczenie poprzez uczestnictwo w licznych kursach z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii. W centrum moich zainteresowań zawodowych znajduje się ludzka intymność, relacyjność i szeroko pojęta seksualność. Wiedzę o seksualności i płciowości człowieka zdobywałam multidyscylinarnie, od gender studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk aż po studia z seksuologii klinicznej na SWPS w Warszawie. Gdyby nie sytuacja pandemiczna mogłabym powiedzieć, że ukończyłam czteroipółletnie szkolenie z psychoterapii akredytowane przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od 2020 roku szkolę się w rekomendowanej przez PTTPB czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Zajmuję się diagnozą, wsparciem psychologicznym, seksuologicznym oraz psychoterapią indywidualną oraz par. Stosuję różnorodne techniki terapeutyczne, wśród nich hipnozę ericksonowską. Specjalizuję się w pomocy osobom zmagającym się z trudnościami w życiu intymnym, kobietom i mężczyznom, osobom hetero- i homoseksualnym, cis- i transpłciowym. Pomagam również osobom zmagającym się z zaburzeniami nastroju i lękami, autoagresywnym, cierpiącym na zaburzenia osobowości oraz odżywiania się. Sporządzam opinie sądowo- seksuologiczne dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości. Wykonuję badanie osobowości kwestionariuszem MMPI2.

Moje doświadczenie zawodowe jako psychologa obejmuje czternaście lat pracy w służbie zdrowia, szpitalu psychiatrycznym, ośrodkach opieki społecznej i placówkach edukacyjnych oraz prywatnych gabinetach psychoterapii.
Jako seksuolog pracuję od ośmiu lat nieustannie poszerzając wiedzę i umiejętności poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Jestem członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Czasami moja praca polega tylko na dostarczeniu wiedzy. Innymi razy jest drogą, którą przechodzę wraz z klientem po to, by jego życie smakowało mu lepiej, było pełniejsze, bardziej satysfakcjonujące i świadome.

Pani mgr Anna Jurek zawsze w 100% koncentruje się na rozmówcy, dając od siebie ponad normę. Ogromna wiedza, duże doświadczenie, empatia, wiele możliwych rozwiązań każdego życiowego problemu.A nade wszystko wsparcie, siła do działania, które otrzymuje się od Pani Ani. Duża elastyczność i dopasowanie się do rozmówcy, jego stylu bycia i osobowości. Jestem ogromnie wdzięczna za to, że żyje mi się łatwiej i za to, że na każde zagadnienie mogłam spojrzeć z innej strony, której do tej pory ani ja ani nikt z moich znajomych nie brał pod uwagę. Szerze polecam. Wizyta u Pani Ani to zawsze coś najlepszego, co mogłam zrobić dla siebie.

AM

bottom of page